Aktualności

 

Jarmark Jagielloński już za 2 tygodnie!

Już 16 sierpnia w Lublinie rozpoczyna się Jarmark Jagielloński. Wydarzenie bazuje na kulturze tradycyjnej i czerpie z niej pełnymi garściami. Historia związana jest z lubelskimi jarmarkami, których początek sięga XV wieku. Wówczas szlak handlowy przebiegający przez Lublin sprowadzał do miasta kultury świata, podróżników, nomadów, handlarzy. Stąd nazwa projektu – Jarmark Jagielloński.

 

Jarmark Jagielloński także świętuje 450-lecie Unii Lubelskiej. Z tej okazji na Starym Mieście w Lublinie w dniach od 16 do 18 sierpnia będziemy mogli usłyszeć litewską muzykę tradycyjną, nauczyć się litewskiego śpiewu sutartinės, a także zobaczyć rękodzieło od blisko 40 twórców ludowych z Litwy.

 

Brodka, Dorota i Henryk Miśkiewicz, Adam Bałdych i Krzysztof Dys oraz Katarzyna Groniec - wystąpią w nieoczywistym dla siebie repertuarze tradycyjnym podczas tegorocznego koncertu re:tradycja – specjalnej produkcji Warsztatów Kultury realizowanej w ramach Festiwalu Jarmark Jagielloński. W programie także muzyka ludowa z Tracji, tradycyjna muzyka baskijska, niezwykłe litewskie pieśni sutartines czy polska muzyka tradycyjna grana do tańca.

 

To nie wszystkie atrakcje przygotowane na tegoroczny Jarmark. Po więcej informacji odsyłamy na stronę wydarzenia: HYPERLINK "https://jarmarkjagiellonski.pl/" https://jarmarkjagiellonski.pl/

 

Gdzie nocować?

 

Wszystkich odwiedzających Jarmark spoza Lublina zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Noclegów Północna. Tanie noclegi w cichej okolicy niedaleko Muzeum Wsi Lubelskiej go gwarancja odpoczynku po wyczerpującym dniu na Starym Mieście. Nie czekajcie do ostatniego momenty z rezerwacją. Co rok impreza jest większa i mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma.

 

 

 

Festiwal Sztukmistrzów - Lublin 25-28 lipca 

Już za niewiele ponad tydzień rozpocznie się w Lublinie jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Festiwal Sztukmistrzów do niezwykłe połączenie magii, iluzji, akrobatyki, kuglarstwa i sztuki cyrkowej. Do Lublina zjadą się artyści z Hiszpanii, Włoch, Rosji, Izraela, Holandii, Francji, Argentyny, Belgii i wielu innych krajów. Taka multikulturowa mieszanka jest gwarancją niesamowitej zabawy.

 

Gdzie można ich zobaczyć?

W dniach od 25 do 28 lipca całe miasto będzie żyło sztuką. Przedstawienia, koncerty lub performance będzie można zobaczyć między innymi na Wieży Trynitarskiej, Placu Litewski, Placu Zamkowym, Placu przed Centrum Kultury, Placu po Farze i w kilkudziesięciu innych miejscach. Więcej informacji znajdziecie w programie na stronie Festiwalu Sztukmistrzów: https://sztukmistrze.eu/

 

Gdzie nocować?

Festiwal to z roku na rok coraz większa impreza na którą przyjeżdżają widzowie z całego kraju, a także z Ukrainy czy Białorusi. Warto odpowiednio wcześniej zadbać o tani nocleg w Lublinie by nie zostać na lodzie. Tym bardziej, że każdy dzień imprezy obfituje w inne wydarzenia i szkoda by było przegapić najciekawsze spektakle przez brak noclegu. Noclegi Północna zapraszają w swoje progi wszystkich miłośników kultury! Nie czekajcie do ostatniej chwili i już dziś zarezerwujcie u nas pobyt. Tanie noclegi w świetnej lokalizacji w pobliżu Muzeum Wsi Lubelskiej czekają na Was 24 godziny na dobę :)

 

 

Muzyczny Festiwal Inne Brzmienia!

Zapraszamy do Lublina! Już 27-30 czerwca 2019 w naszym mieście wyjatkowy festiwal:
Inne Brzmienia Art’n’Music Festival, najbardziej inspirujace wydarzenie muzyczne w Polsce!

Połaczenie artystów z różnych gatunków, tradycji oraz kultur. Oprócz muzyki znajdziecie bogaty program dla miłośników: kina, literatury i sztuki współczesnej!

Nie zapomniano również o najmłodszych dla których przygotowano mnóstwo atrakcji.
Wiecej informacji znajdziecie na
www.innebrzmienia.eu
Jeśli wybieracie się w tym czasie do Lublina i szukacie Noclegow w Lublinie, koniecznie zarezerwujcie miejsce noclegowe w naszym obiekcie.

Tanie Noclegi Lublin Północna położone sa w blisko trasy na Warszawę w spokojnej okolicy Ogrodu Botanicznego i Skansenu.

 

 

 

Noc Kultury już w ten weekend!

Już 1 czerwca 2019 r. w Lublinie odbędzie się Noc Kultury. Impreza kulturalna, która przeniesie nas do świata sztuki i tchnie magię w nasze miasto.

Wydarzenie jest inspiracją dla mieszkańców i turystów. W tym czasie wielu turystów odwiedza Lublin i szuka tanich noclegów.


Jeśli i Wy wybieracie się na to wyjątkowe wydarzenie i potrzebne Wam tanie noclegi w Lublinie, koniecznie zarezerwujcie miejsce w naszym obiekcie.

Tanie Noclegi Lublin Północna położone są w pobliżu Ogrodu Botanicznego

i Skansenu. To miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w Lublinie.

Więcej informacji dotyczących Nocy Kultury znajdziecie na  www.nockultury.pl